ריצוף חוץ לגינה באבן טרוורטין

מה במאמר

איך בוחרים ריצוף חוץ?

ריצוף החוץ הינו מרכיב מרכזי בעיצוב החלל החיצוני של הבית, הוא מתווסף לבחירת אבן החיפוי ועיצוב הגינה שביחד יוצרים את מעטפת הבית ואת החזות החיצונית שלו. כאשר נשאלת השאלה- איך בוחרים ריצוף חוץ, צריך להבין שמדובר בכמה פרמטרים חשובים שאסור לוותר על אף אחד מהם כדי להגיע לתוצר סופי מושלם.

כאמור תכנון ריצוף החוץ הוא חלק בלתי נפרד מתכנון החצר או הגינה, בעזרת ריצוף החוץ נרצף את הכניסה לבית, את המרפסת או החצר וגם שבילי גישה בתוך הגינה.

בטיחות מעל הכל

הפרמטר הראשון והחשוב ביותר בבחירת ריצוף החוץ הוא ווידא שהאבן המבוקשת הינה אבן נוגדת החלקה – Anti Slip flooring. מהו ריצוף אנטי סליפ? מדובר בריצוף המבטיח רמת חיכוך גבוהה ובכך הוא מונע החלקה. בחירה בריצוף נוגד החלקה מגביר את הבטיחות מאחר ובימים גשומים הרצפה עלולה להיות מחליקה ומסוכנת.

איכות האבן

הפרמטר השני הוא בחירה באבן איכותית ועמידה. בחוץ, הריצוף יהיה חשוך לתנאי מזג אוויר קשים, חום עז בקיץ וגשמים חזקים בחורף. עליכם לוודא שסוג ריצוף החוץ אותו אתם בוחרים עמיד בפני תנאי מזג האוויר ועמיד גם בפני נזילות מים.
בחירת באבן איכותית תחסוך לכם כאב ראש רב בטווח הרחוק. מאחר ולא משפצים את החצר ומחליפים ריצוף לעיתים קרובות, בחירה באבן איכותית ועמידה תחסוך לכם כאב ראש וכסף רב.

העיצוב

האבן שאתם בוחרים צריכה להתאים באופן הרמוני לחיפוי האבן ועיצוב הגינה. התאמת הצבעים והטקסטורות חשובה מאוד. אנו ממליצים להיעזר בבעל מקצוע איכותי אשר יעזור לכם בשילוב של מכלול הדברים על מנת ליצור חזות מרהיבה לביתכם.
מעצבים ואדריכלים רבים ממליצים לבחור ריצוף כהה לחוץ משני סיבות עיקריות:
1. על אריכים כהים, נראות הלכלוך נמוכה יותר.
2. ריצוף כהה יותר מהריצוף שבתוך הבית יוצר תחושה מוארת כאשר נכנסים לבית.

שלב ההתקנה

לאחר שבחרתם את האבן והתייחסתם לכל הפרמטרים המצוינים למעלה, עליכם לבחור באני מקצוע איכותיים להתקנת הריצוף. ריצוף אשר יותקן בצורה לא מקצועית יוביל להיווצרות שלוליות, בלטות עקומות המסכנות את השוהים בחצר וכן חילחול מים מתחת לריצוף, דבר שיכול להוביל לרטיבויות בדירה.

מאחר וישנם המון סוגי אבן המתאימים לריצוף חוץ, קל מאוד להתבלבל בתוך המבחר. אנו באליסטון בעלי ניסיון רב בתחום האבן והשיש, נשמח לעזור לכם בבחירת ריצוף החוץ.

רוצים לקבל ייעוץ מאליסטון ולבקר בתצוגת החוץ מהגדולות בארץ?

מלאו את פרטיכם ונציג שלנו יתקשר בהקדם 

לוגו אליסטון elistone

יחד אנחנו ננצח

10% הנחה על כל החיפויים וריצופי החוץ בהגעה למקום